Menu
Your Cart

Blog - mısır RSS Yayını

19 Apr Antik çağın tüm gizemini Kahire'de keşfedebilirsiniz.
0 230
Dünyanın en büyük 19. Ve dünyanın en kalabalık şehirlerinden Kahire, Mısır'ın başkentidir ve Nil Nehri üzerinde bulunur. Tahrir Meydanı, Mısır Müzesi, kraliyet mumyaları, Kral Tutankhamun eserleri, Giza Piramitleri ile antik çağın tüm gizemini bu ş..
19 Apr Luxor, dünyanın en büyük açık hava müzesidir.
0 148
Mısır'ın güneyinde, Nil Nehri'nin doğu kıyısında Antik gizeme sahip bir şehirdir. MÖ 11. ve 16. yüzyıllarda firavunların başkenti olan antik Thebes'in bulunduğu yerdedir. Bugünün şehri, hayatta kalan 2 büyük eseri çevrelemektedir; zarif görüntüsü i..
19 Apr Abu Simbel Tapınakları, Mısır'ın en hayranlık uyandıran yapılarından biridir.
0 117
Nubia'nın Mısır kısmında Aswan'ın yaklaşık 240 kilometre güneybatısında ve Sudan sınırının yakınında yer alan bu gizemli şehir, Kral 2. Ramses tarafından inşa edilen “Abu Simbel Tapınakları” ile bilinmektedir. Abu Simbel Tapınakları, Mısır'ın en h..
26 Mar Nil Nehri
Serhat 0 92
Tüm Nil Nehri Turlarını Gör >>> GENEL BAKIŞ Dünyanın en uzun nehri olan Nil Nehri, Afrika nehirlerinin babası olarak adlandırılır. Ekvatorun güneyinde yükselir ve Akdeniz'e dökülmek için; kuzeydoğu Afrika'dan, kuzeye doğru akar. Yaklaşık 6.632 km uz..
Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)